Montagematerial för 2-ledarsystem

Montagematerial för 2-ledarsystem

13101147-rorsystem

1         G 28 L FZ Rörkoppling        3201039
1 G 28 L SF Rörkoppling3204039
 
2 DPR 28 L FZ Skärring3201073
2 DPR 28 L SF Skärring3204073
 
3 G 22 L FZ Rörkoppling3201037
3 G 22 L SS Rörkoppling3204037
 
4 DPR 22 L FZ Skärring3201071
4 DPR 22 L SS Skärring3204071
 
5 M 22 L FZ Mutter3201170
5 M 22 L SS Mutter3204047
 
6 G 12 L FZ Rörkoppling
903992
6 G 12 L SF Rörkoppling3204034
 
7 DPR 12 L FZ Skärring
3201070
7 DPR 12 L SF Skärring3204070
 
8 M 12 L FZ Mutter
3201062
8 M 12 L SF Mutter3204046
 
9 G 6 L FZ Rörkoppling
3201235
9 G 6 L SF Rörkoppling3204201
 
10 DPR 6 L FZ Skärring
3204066
10 DPR 6 L SF Skärring900594
 
11 M 6 L FZ Mutter3201062
11 M 6 L SS Mutter3204046
 
12 KOR 28/22 L FZ3201046
12 KOR 28/22 L SS3204027
 
13 KOR 28/12 L FZ3201095
13 KOR 28/12 L SS3204093
 
14 KOR 22/12 L FZ3201043
14 KOR 22/12 L SS3204043
 
15 T 28 L FZ3201008
15 T 28 L SS3204008
 
16 T 22 L FZ3201005
16 T 22 L SS3204005
 
17 T 12 L FZ3201004
17 T 12 L SS3204004
 
18 GE 22 ISO-G 1/2" FZ3201176
18 GE 22 ISO-G 1/2" SS906430
 
19 GE 12 ISO-G 1/2" FZ3201019
19 GE 12 ISO-G 1/2" SS3204019
 
20 GE 6 ISO-G 1/8" FZ900016
20 GE 6 ISO-G 1/8" SS3204200
 
21 GE 6 ISO-G 1/4" FZ906143
21 GE 6 ISO-G 1/4" SS903013
 
25 Rör 28x2,5 FZ3102009
25 Rör 28x2,5 SS3104006
 
26 Rör 22x2 FZ3102007
26 Rör 22x2 SS3104003
 
27 Rör 12x1 FZ900172
27 Rör 12x1 SS3104002
 
28 Rör 6x1 FZ900169
28 Rör 6x1 SS902579
 
29 Bottenplattor
 
30 Fettdoserare
 
31 Täckplatta GD 0 AL101796
31 Täckplatta GD 0 SS101797
 
32 Plugg 1/4" FZ121113
32 Plugg 1/4" SS121114
 
332-1 AL, 2 doserare AL101803
333-1 AL, 3 doserare AL101805
332-1 AL, 2 doserare SS101804
333-1 AL, 3 doserare SS101806
 
34 Magnetventil 3/2 NC 1/4" 24 V DC 10 bar906299
 
35 Tryckregulator ISO-G 1/4" 0-10 bar0230447
 
36 Skena för rörklammer 1x12101601
37 Skena för rörklammer 2x12101602
38 Skena för rörklammer 2x22101603
39 Skena för rörklammer 2x28101604
40 Skena för rörklammer 1x22101605
41 Skena för rörklammer 1x28101606
 
42 Rörhållare Ø12 mm3413005
43 Rörhållare Ø22 mm3413002
44 Rörhållare Ø28 mm3413004
 
45 Expanderbult M6x65 FZ3402030
46 Expanderbult M6x40 A4907535
 
47 Skruv 6KSS 4,5 X30,0 FZ3402073
48 Plastplugg S-6 Krage 6X303413073
49 Skruv M8x40903088
50 Skruv 6x20 FZ903370
51 Skruv 6x30 FZ3402021
52 Skruv 6x35 FZ3402023
 
53 Tryckgivarpaket AL ISO-G 3/4101782
består av:
Hus AL121068
O-ring 6,3x2,4906234
Tryckgivare ISO-G3/4 0-250 bar SF906275
Skruv M6S 6x80 FZ906277
Skruv M6S 6x90 FZ906279
Plugg ISO-G1/4 insex FZ906582
 
54 Tryckgivarpaket SS ISO-G3/4101783
består av:
Hus SF121064
O-ring 6,3x2,4906234
Tryckgivare ISO-G3/4 0-250 bar SF906275
Skruv M6S 6x80 SF906278
Skruv M6S 6x90 SF906280
Plugg ISO-G1/4 insex SF906582
 
55 Tryckgivarpaket AL rörmonterat ISO-G3/4101907
består av:
Hus AL121183
Adapter RI 1/4"-3/4" FZ906929
Tryckgivare ISO-G3/4 0-250 bar SF906275
Manometer 0-315 bar Ø40 mm ISO-R1/8S12600850
 
56 Tryckgivarpaket AL ISO-G1/4101929
består av:
Hus AL121231
O-ring 6,3x2,4906234
Tryckgivare 0-250 bar ISO-G1/4 SF907153
Kontakt M12x1 5 m kabel PUR907133
Skruv M6S 6x80 FZ906277
Skruv M6S 6x70 FZ3402001
Manometer 0-250 bar Ø40 mm ISO-G1/8 SS907247
Plugg ISO-G1/4 insex FZ906582
 
57 Tryckgivarpaket SF ISO-G1/4 SF101930
består av:
Hus SF121232
O-ring 6,3x2,4906234
Tryckgivare 0-250 bar ISO-G1/4 SF907153
Kontakt M12x1 5 m kabel PUR907133
Skruv M6S 6x80 SF906278
Skruv M6S 6x70 SF907154
Manometer 0-250 bar Ø40 mm ISO-G1/8 SS907247
Plugg ISO-G1/4 insex SF906582
 
58 Tryckvaktspaket, modulmonterat101808
består av:
Hus AL121068
O-ring 6,3x2,4906234
Tryckvakt 25-250 bar ISO-G1/4906981
Skruv M6S 6x80 FZ906277
Skruv M6S 6x90 FZ906279
Tätningsring Tredo 14900619
Adapter ISO-G1/4 - ISO-G1/4902498
Nippel ISO-G1/4 - ISO-G3/4 FZ906547
Packning 27x32 CU0002326
Manometer 0-250 bar Ø40 mm ISO-G1/8907152
 
59 Tryckvaktspaket, rörmonterat101858
består av:
Hus121183
Manometer 0-315 bar Ø40 mm ISO-R1/8S12600850
Adapter R1/4-1/4 FZ904757
Adapter ISO-G1/4 - ISO-G1/4902498
Tätningsring Tredo 14900619
 
60 Tryckgivarpaket AL, ISO-G1/4 rörmonterat101931
består av:
Hus AL121183
Manometer 0-315 bar Ø40 mm ISO-R1/8S12600850
Tryckgivare 0-250 bar ISO-G1/4 SF907153
 
61 Studs+hylsa 12mm SF3204058
61 Studs+hylsa 12mm FZ3201058
 
62 Slang R2T 3/8”3508009
63 Högtrycksslang 840 bar 8.3x2.1903023
 
64 Skruvhylsa FZ för slang 903023903024
65 Rörnippel 6mm FZ för slang 903023903025
66 Skruvhylsa SS för slang 903023903026
67 Rörnippel 6 mm SS för slang 903023903027
 
68 Rörklammer 6x1 FZ3402046
68 Rörklammer 6x2 FZ3402047
68 Rörklammer 6x3 FZ3402048
68 Rörklammer 6x4 FZ3402049
68 Rörklammer 6x5 FZ3402050
68 Rörklammer 6x6 FZ3402051
68 Rörklammer 6x1 SF3404046
68 Rörklammer 6x2 SF3404047
68 Rörklammer 6x3 SF3404048
68 Rörklammer 6x4 SF3404049
68 Rörklammer 6x5 SF3404050
68 Rörklammer 6x6 SF3404051
 
69 Fettventil NC 24 V DC101890
69 Fettventil NC 230 V AC101890-1
69 Fettventil NO 24 V DC101891
69 Fettventil NO 230 V AC101891-1
 
70 Magn.ventil 24 V DC 5 W NC CNOMO906224
70 Magn.ventil 230 V AC 8 W NC CNOMO906936
70 Magn.ventil 230 V AC 8 W NO CNOMO 906937
70 Magn.ventil 24 V DC 8 W NO CNOMO 906862
 
71 Hirschmannkoppling m. kabel, diod 24 V906238
71 Hirschmannkoppling 230 V3201150
 
72 Vinkelkoppling WE 12 LR 3/8 FZ904071
73 Vinkelkoppling WE 6 LR 1/8 FZ (för luft) 3201139
 
74 Backventil101892
 
75 M6SF-TT 4x10 SF3404104
 
76 Tryckvaktspaket, modulmonterat101935
består av:
Tryckgivarhus AL 1/4121231
O-ring 6,3x2,4906234
Tryckvakt 25-250 bar ISO-G1/4906981
Skruv M6S 6x80 FZ906277
Skruv M6S 6x70 FZ3402001
Tätningsring Tredo 14900619
Adapter ISO-G1/4 - ISO-G1/4 FZ902498
Nippel ISO-G1/4 - ISO-G1/4 FZ904757
Manometer 0-250 bar Ø40 mm ISO-G1/8907152
Packning för manometer Cu 1/8"907176
 
77 Spraymunstycke SLV 07S12396450
 
78 Avstängningsventil NO 24 V DC101826
78 Avstängningsventil NC 24 V DC101827
 
79 Magnetventil 3/2 24 V DC906539
 
80 Manuellt manöverdon för ventil101846
 
81 Fettventil NC 24V DC luftstyrd101890
81 Fettventil NC 230V AC luftstyrd101890-1
81 Fettventil NO 24V DC luftstyrd101891
81 Fettventil NO 230V AC luftstyrd101891-1